Kuzguncuk ve yazı

DSC_3612

Lise arkadaşım, üniversite arkadaşım, kurs ve yazı arkadaşım derken küçük bir grupla beş aydır, değişik mekanlarda yazı çalışıyoruz biz. Yiyor, içiyor, geziyor ve yazıyoruz. Kar demeden kış demeden Bursa’ dan Çekmeköyden, uzak yakın demeden buluşuyoruz. Mayıs’ ta Bursa’ ya gideceğiz mesela. Yazdıkça yüreğimizin sesini birlikte duyuyor, birbirimizi daha iyi tanıyor, yılların ardındaki dostluğu perçinleyip başka boyutlara taşıyoruz. Bu sefer Kuzguncuk gibi sihirli bir ortamda yazdık, konuştuk, gezdik ve yedik.

Birlikte yazmanın, bir yazı çemberi etrafında buluşmanın sihrini paylaşıyoruz. Farlı yerlerden, çeşit çeşit farklılıklardan gelmemizi rağmen yazılarımızda ortak noktalara ve bir şekilde birbirini tamamlayışına her seferinde şaşırıyoruz.

Kuzguncuk zaten büyülü bir mekan da, orada Nail diye bir kitabevi var. Mutlaka görmelisiniz. Süper Baba dizisinin berberi şimdi muhteşem bir kitabevi. İster cumbada ister masalarda kahvenizi yudumlarken kitapları karıştırabilir, isterseniz aşağıdaki sergiyi gezebilirsiniz. Tabii sokakların güzelliğinden vazgeçip kapalı bir mekana girmek isterseniz.

Eeee bu kadar gezince, tabii ki acıkıcaksınız. O zaman da kendinizi lokanta Calvino’ nun nefis mutfağına ve çalan şahane caz parçalarına emanet edebilirsiniz.  Çıkışta bir takı tasarım mağazası var. Takıları kadar sunumları da muhteşem uğramadan geçmeyin sakın.

_20170413_120122

Bi de belki Can Yücel ‘ le başbaşa da bulursunuz kendinizi…

_20170412_164026

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s